- Hoşgeldiniz

Şenol Güneş`den Açıklama

Şenol Güneş`den Açıklama sitemize 29 Temmuz 2017 tarihinde eklenmiş ve 17 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Şenol Güneş`den Açıklama

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, kulüp olarak önceliklerinin santrfor ve stoper transferi olduğunu söyledi.

Marbella Futbol Merkezi’nde gerçekleştirdiği basın toplantısında kampı ve yeni sezonu değerlendiren Güneş, milli takımla ilgili konulara da açıklık getirdi.

“Benim için acil olan santrfor ve stoper.” diyen Güneş, “Forvet alma mecburiyetimiz var. Eldeki oyuncuları kenara atmak için söylemiyorum. Şu anda ihtiyaç duyduğumuz santrfor ve stoper. Bu iki mevkiye transfer yapılmasından sonra başka mevkiler için konuşabilirim. İki mevkimiz daha öncelikli.” dedi.

Pivot santrfor alınabileceğini kaydeden tecrübeli teknik adam, “Vincent Aboubakar’ın Cenk’ten farklılığı daha hareketli olmasıydı. Demba Ba olsaydı bu sıkıntıyı halledebilirdik. O zaman Babel gibi santrfor açık özelliklerine sahip bir oyuncu alabilirdim. Demba Ba’nın sakatlığı var, olmasaydı bize gelmeyi düşünüyordu. Biz de almayı düşünüyorduk. Aboubakar’ı alır mısın, alırım. Her şey ekonomiye ve oyuncunun durumuna bağlı.” ifadelerini kullandı.

 

Kadroda bulunan Cenk Tosun’un iyi bir oyuncu olduğunu belirten Güneş, “Ama tek başına taşıyamaz. Kötü gidince ne olacak?” diye konuştu.

“GEÇMİŞ GEÇMİŞTE KALDI”
Güneş, yeni sezonda yine iyi futbol oynamaya çalışacaklarını anlatarak, şöyle devam etti:

“Sadelik ve zarafet önceliğimiz olacak. Ligde rakibi de incitmeden maçı kazanan takım olmak istiyoruz. Kurallara bağlı başarılar elde etmeyi hedefliyoruz. Geçmiş başarılara takılıp kalamayız. Takılıp kalırsak gelecekteki başarıları yakalama şansımız olmaz, Bu hiçbir garanti vermez, hatta başarısızlık getirebilir. Geçmiş geçmişte kaldı. Çalışanın şansı daha fazla olur. Sadece saha sonuçlarıyla değil, sosyal davranışları da ortaya koymak durumundayız. Bütün takımların takdir göstereceği futbol kulübü olmak istiyoruz.”

“BEŞİKTAŞ’TA YENİ SÖZLEŞME YAPTIM.”
Fatih Terim’in ayrılmasının ardından kendisi üzerinden yapılan tartışmalara bir kez daha değinen Güneş, “Milli takım için benim adım geçiyor. Kim düşünüyorsa teşekkür ediyorum. İstenmek yaptıklarınızın doğruluğudur ama ben şu anda Beşiktaş’ta yeni sözleşme yaptım.” şeklinde konuştu.

 

Milli takımda önceliğin çalışanları yıpratmamak olması gerektiğini vurgulayan Güneş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Milli takım futbolda piramidin tepesi, milli takım antrenörü de tepede olarak ülkeyi temsil ediyor. Seçilerek geliyorlar, ortak bir değerdir. Milli takım kimsenin malı değil, hepimizin söz sahibi olduğu yer. Bu ortak değere saygısızlık yapmak doğru değil, onları sonuçlardan yargılamak doğru değil. Çalışan ve çok katkı yapan insanı yıpratırsak, gelecek olanları da yıpratmış oluruz. Hep benim üzerimden spekülasyonlar yapılıyor, başkanla neredeyse kavgaya getirdiler. Böyle şey olabilir mi? O görüntü olmasın diye tartışmadan uzak durmaya çalıştım. Şu anda Beşiktaş’a ait biriyim. Olmasaydı ‘Milli takım mı Beşiktaş mı?’ tartışması olurdu. Şu anda o tartışmaya girmem doğru değil. Anlaşma yaptım, şimdi görevdeyim ve çalışıyorum.”

Bağlı olduğu bir kurumun bulunduğuna dikkati çeken Güneş, “Kurumlar önemli, devlet önemli, millet önemli herkes önemli ve değerli. Camialar önemli, böyle camiaları yıpratmak doğru değil. Benim şahsım üzerinden yıpratmak hiç doğru değil. Ben şu anda Beşiktaş’ın teknik direktörüyüm, resmi olarak zaten böyle bir şey yapmak doğru değil. Duygu olarak da bulunduğum yerden bir yere gitmem, konuşmam. Burada çalışırken bana teklif gelirse ilk kişi başkandır, başkan karar verir. Bana sorarsanız kulüp takımı ve milli takımı aynı anda çalıştırmayı doğru bulmuyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

 

Ülke adına kendisiyle ilgili talep olması halinde bile yine kendisinin söz sahibi olmadığının altını çizen deneyimli teknik adam, “Söz sahibi başkandır. Başkan ‘seninle çalışmak istemiyorum derse’ o zaman başka bir şey düşünürüm. Ben buradayım, burada olmaktan mutluyum. ‘Milli takımı beğenmedi’ ifadesi de yanlıştır, Beşiktaş’tan gideceğim görüntüsü de doğru değil. Zaman zaman maç sayıları üzerinden zaman zaman daha uzun süreli konuşuldu. Bu benim vereceğim karar değil.” yorumunu yaptı.

Kaynak:Habertürk

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz